gayrimenkullogo

Sektörün önde gelen inşaat şirketlerinden biri olan Kuyaş Gayrimenkul, ticari faaliyetlerine 1988 yılında S.S. İstanbul Kuyumcu Sanatkârları Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi olarak başlamıştır.

Süreç içerisinde hızla büyüyerek, 2005 yılında aldığı kurumsallaşma kararıyla yoluna Kuyaş Kuyumcukent Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.’ye dönüşmüştür.

2012 yılında hisseleri borsada işlem görmeye başlayan Kuyaş Gayrimenkul, Türkiye’nin %100’ü halka açık tek gayrimenkul şirketi olma özelliğini taşımaktadır.

Çeyrek asrı aşkın bir zaman diliminde toplam 560.000 metrekarelik alana yapı inşa eden Kuyaş Gayrimenkul, bu özelliği ile sektördeki pek çok dikkate değer rakibinin önünde yer almaktadır. Bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu projeler arasında; “Türkiye’de ve dünyada tek” olma özelliğine sahip entegre bir tesis olan Kuyumcukent Atölyeler – Fabrikalar Bloğu, Wedding World AVM, İstanbul Vizyon Park ve İstanbul Vizyon Park Merkez Plazalar’ı da kapsayan sektörde isim yapmış yapılar yer almaktadır.

Kuyaş Gayrimenkul, inşaat üretimine Basın Ekspres Yolu’nun yanı başında iki bloktan oluşan ve içerisinde İstanbul Altın Borsası’nın da faaliyet göstereceği Borsakule binasıyla devam etmektedir.

Ticari inşaat üretimlerinin yanı sıra, konut sektöründeki faaliyetleri de hız kazanan Kuyaş Gayrimenkul, kentsel dönüşüm kapsamında İstanbul’un en değerli bölgelerinin başında gelen Göztepe ve Kalamış’ta bina dönüşüm projesi çalışmaları ile Basın Ekspres’in yanı başında konut ve ticariden oluşan yeni projesinin hazırlık çalışmalarını da sürdürmektedir.

Sağlam temeller üzerine kurulu ve köklü bir geçmişe sahip Kuyaş Gayrimenkul, hayata geçirdiği sağlam, fonksiyonel ve sektörün ihtiyaçlarını karşılayan yapılarıyla adından söz ettirmektedir.

Ürettiği projelerle ülkesine değer katan, ekonomiye yön veren ve en önemlisi insan hayatına önem veren Kuyaş Gayrimenkul, sınırsız vizyonuyla Türkiye’nin lider Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Şirketi olma hedefine sağlam adımlarla yaklaşmaktadır.